Чудові враження від Риму

…Перший день у Римі
Судити Рим за принципом «який вокзал, таке й місто» не доводиться. Привокзальні квартали брудні, тільки й усього. Але лише на обрії з’являються якісь руїни, місто перетворюється на взірець чистоти і порядку. Турбізнес приносить свої плоди.


Чесно кажучи, я переживала: як знайду вхід до Колі зею? Бо на всіх фото він був схожий на справжнє решето з арок. Та я випадково помітила «невеличку групку» зі ста японських туристів, котрі точно знали, куди йти. Характерно, що будь-де у світі о дев’ятій ранку в туристичних точках можна зустріти лише представників цієї острівної нації. От що значить — шкільна дисципліна!
Очікування того, що Колізей величезний, навпаки, себе не виправдало. Причиною став, мабуть, допуск туристів лише на два нижні поверхи. Відтак можна оглянути деякі ложі й зазирнути під арену, тобто в підвал, де свого часу були тюрми для християн, клітки для левів і пристосування для античних спецефектів. Будь-який брод-вейський театр позадрив би такій кількості підйомників, потаємних люків і дверцят!


Після тривалого фотографування, підслуховування екскурсійних груп і дивування з однієї дівчини, котра замість милуватися Колізеєм, як її закликав супутник, гралася на смартфоні, я вирішила вибиратися з цієї колиски цивілізації. Отут і підтвердилися мої побоювання стосовно кількості виходів і входів. Довелося намотати приблизно три кола.


Оскільки квиток, який я купила, поширювався на все, що встигли набудувати давні римляни, наступним пунктом призначення став Римський форум. Тут пролягала найважливіша вулиця імперії — Віа-Сак-ра, тут же розташовані базиліки і храми численних правителів, від Юлія Цезаря до Нерона. Територія пам’ятки поділяється на дві частини: нагірну, де розташовані музей Римського форуму, стадіон і надзвичайно романтичний парк із безліччю альтанок та руїн; і, власне, сам форум, центр стародавнього Рима, що лежить у долині між трьох гір — Палатин, Капітолійта Есквілін.

Читайте также  Ноли, Лигурия


Якби Тарквіній Стародавній, котрий наказав осушити болото і побудувати на його місці форум, побачив, що його творіння перетворилося на суцільні руїни, він би засмутився. А ось туристи страшенно радіють із такої кількості храмів, колон і площ, пощерблених часом.
Чим вище підіймалося сонце, тим щільнішало туристичне населення форуму і менше мені хотілося там перебувати. Зійшла на один зі схилів, зазирнула в черговий музей і, спустившись сходами з іншого боку, опинилася коло білосніжного Міністерства історичної спадщини. Судячи з розмірів споруди, в Італії є що зберігати. Щоправда, всередині розміщується надзвичайно нудний Музей історії возз’єднання, тому більшість туристів використовують міністерство як безкоштовний туалет.
Далі я почимчикувала в напрямку стародавнього розважального центру, а саме — купалень Каракалли. Колись височезні просторі зали були викладені вишуканою мозаїкою, а басейни — повні джерельної води, попід стінами стояли мармурові статуї та лежали розпарені тіла римлян, щедро намащені касторкою (так-так, цією гидотою).

А тепер при спогляданні доволі похмурих  чергових руїн без жодних ознак колишньої величі вам знадобляться знання про минуле та розвинена уява. Півтори тисячі років різні народи і племена старанно розкрадали все, що лишилося від римлян і їхніх традицій особистої гігієни.
Дорогою назад до центру міста я неочікува-но натрапила на Вуста Правди, знайомі з фільму «Римські канікули». Пам’ятаєте, як кричала Одрі Хепберн? От приблизно таке волання почула я від дівчаток-підлітків. >квляю, як би вони вищали, коли б дізналися, що колись ця кругла голова, можливо, служила люком Клоаки Максима. Не щодня побачиш людей, які добровільно сунуть руки в каналізаційні труби…
Сонце якраз сіло, коли я згадала про фонтан на площі Треві та його славнозвісну підсвітку. Він справді вражає: Нептун з усією своєю командою, ліхтарі, монетки у воді, коловорот людей навкруги, торгівці італійським взуттям китайського виробництва… Романтика!

Читайте также  «Мокрая» экскурсия для веселых и детей

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *