Незабутня подорож до Каталонії

Ідея показати незвичну для українців Каталонію належала Московському турофісові цієї іспанської автономії. Структура нині просуває туризм регіону в СНД, а донедавна робила це у всій Східній Європі. Задум і втілення виявилися перфектними! Чому посприяли й нові рейси з Києва лоукост-авіакоманії «Уиеіігщ Аігііпев». Ми швидко і зручно дісталися до Каталонії, щоб спізнати її «класику» та її незвідані стежки.

Барселонінг

Акцент був на пригодницькому туризмі, але хто б нас зрозумів, якби ми не побачили красуні Барселони?
У будинку Жозепа Батльо було повно гостей — туристів. Свого часу оселю відомого промисловця відреконструю-вав у оригінальному стилі сам Антоніо Гауді. Я не міг позбутися враження, що перебуваю всередині порцелянового дракона. Облицьовані кахлями переходи, сходи і коридори будинку утворювали казковий лабіринт. Несподівано округлі архітектурні форми нагадували про печери та джунглі. Балкони фасаду були схожі на чарунки квіток, а ті, що з двору, — на ряди хвиль. «Спина» цього «прекрасного дракона», тобто дах, була вкрита лускою-черепицею та яскравою майолікою.
Багато таємничих і кумедних історій про будинок вам розкажуть гіди та аудіогіди, причому чистісінькою російською мовою. Одна з тих історій пов’язує споруду із сусіднім будинком Лео Морера — сірим, ближчим до класики, але яким же пишним! Район навколо двох пам’яток довго називали «яблуком розбрату» через безупинні суперечки про те, який з будинків кращий.


Усередині іншого невмирущого творіння Гауді, собору Саграда-Фамілья, не відпускала думка про велетенського жука. Насправді неймовірною висотою склепінь, колон і перетинок архітектор прагнув надати храмові вигляду корабля. Втім, його творіння досі остаточно не народжене, уже кілька десятків років біля нього вартовими височать баштові крани. Голова представництва Ради з туризму Каталонії у Східній Європі сеньйор Хосе-Марія Перрамон, який нас супроводжував у Барселоні, пояснив, що собор зводиться лише на добровільні внески простих каталонців. Пан Хосе й сам переказує на храм певний відсоток зарплати.
Багато в Барселоні грандіозних палаців, фонтанів і пам’ятників, вулиці є суцільними лініями модерних будинків. Але всі туристи чомусь прямують на бульвар Рамбла, »

Читайте также  На улицах Пальма-де-Майорки перемешались разные архитектурные стили, эпохи и ... (окончание)

Цікаво, хто там живе, в тих іграшкових містечках? А ось хто. Першим нашим прихистком на лоні Піренейських гір став сільський готель у міні-містечку Клавероль, високо над озером-водосховищем. У готелі порядкує літнє подружжя — вони все встигають робити самі, адже тут лише шість номерів. Власне, дідусем і бабусею цих інтелігентних, бадьорих духом пенсіонерів не назвеш. Старовинний будинок начинений за останнім словом техніки та індустрії комфорту. У вільну хвилину «прогресивний дідусь» Альберт демонстрував мені на ноутбуку фантастичні пейзажі сусіднього національного парку. А «бабуся» Кончіта щоранку частувала такою випічкою та ягідними вареннями, що м-м-м!.. Чого вартий традиційний пиріг із нетрадиційною начинкою — варенням із кабачків та кориці.
Що сказати про краєвиди з готелю на горі? Під ним — урвище, у далині над озером — гірські тумани, а у вікні номера — могутні скелі, шаруваті, як отой пиріг із кабачком…

Гірський конякінг

Спитаєте, для чого туристам їхати в цю глушину? Взимку — ясно, на лижі, в околицях Клавероля є гірськолижні станції. А влітку? По краєвиди, свіже повітря, екологічне харчування, гри-
Каньйонінг — найгостріше враження українських журналістів у Каталонії.

Усією громадою зустрічали вогненосців. Кожен парубок зі здоровецьким смолоскипом вибирав у юрбі наречену. Як виявилось, не завжди за попередньою домовленістю. Ми бачили, як один хлоп дістав одкоша…
Міст і вулиці були залиті вогнем. На майдані влаштували зі смолоскипів єдине вогнище. Молоді пари утворили коло й почали хоровод «сардана». Чомусь замість славити святого Іоана, хлопці вигукували: «Свободу Каталонії!» Злива не дала парубкам збудувати традиційну піраміду, ставши один на одного, проте їм та їхнім обраницям було дуже весело!

Читайте также  Экскурсия в Севилью

Гастрономічний рафтинг

Наступного дня мав бути рафтинг на гумових човнах. Не сталося. Хоча екстриму й так вистачало.
Почалося з повідомлень про небувалу в Піренеях повінь. Як вчасно ми вшилися з каньйону! Навіть про рафтинг для спорт-сменів-професіоналів уже не йшлося. Обстановочку ми зрозуміли на набережній у гірському містечку. Не річка — фурія! Бурого кольору вода піднялася метрів на два і клекотіла, вириваючи з корінням дерева. 

 

   
Нам влаштували «рафтинг» у ресторані. Господар зі скромною усмішкою сказав: «Вибачте, в нас тут усе по-простому..» І подав в’ялені ковбаси — білі, коричневі й червоні, потім — виноградних равликів, які треба було діставати з мушель паличкою, кролика в загадковому соусі, здоровецьких морських креветок «віночком», яловичину — таку ніжну, хоч губами їж… Загалом шість перемін страв плюс традиційний десерт «Крема ка-талана». «Чорне» вино вражало насиченим смаком і багатющим букетом. Усе скромно, еге ж?
Мушу сказати, що вся пригодницька поїздка нагадувала гастрономічний тур. Одного разу ми пообідали у придорожньому (!) ресторані, відзначеному зіркою «Мішлен»…
Та їдемо далі. І отримуємо недитячий екстрим у передгір’ях Піренеїв. Із сизих хмар раптом сипонув град! Звук був, ніби від обстрілу. Дорогу встелили льодяні кульки завбільшки з перепелине яйце. Водій прикрив обличчя руками, боячись, що вилетить лобове скло. Не вилетіло і навіть не тріснуло. Зате весь капот був укритий елегантними «дизайнерськими» вм’ятинами.
Супроводжувач групи Тетяна сказала, що за двадцять років така повінь і такий град у Піренеях спіткали її вперше.

Мене зачарував сувенірний магазинчик із «брухами» — відьмами. Із яким креативом оздоблено приміщення, виготовлено доброзичливих «бабок-йожок» і їхніх котів! А ще — класні копії машин із байдарками на багажниках. До речі, байдарки в місті стирчать з усіх балконів.

Читайте также  Коста-Брава

Я був дуже вражений Каталоніею та людьми які живуть у цьому прекрасному місті!

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *