Подорож Швейцарією

Наше знайомство зі Швейцарією почалося ще в Києві з приємного знайомства з послом цієї країни Кристіаном Шьоненбергером. Пан посол виявився дуже комунікабельним і справжнім знавцем своєї країни, а його амбаса-да значною мірою взяла на себе обов’язки представництва національного турофісу.
Рідко прес-група вирушає до країни з «надзвичайного і повноважаного» благословіння.


«Швейцарська Рив’єра»

Так називають узбережжя Женевського озера. Вони вражають масштабами і красою ландшафтів. Неозора гладінь вабить блакиттю і простором, на тлі яких привільно почуваються яхти і колоритні теплоходи. Зелені береги облямовані парками, виноградниками, милими серцю старовинними містечками, пасторальними селами, мальовничими ансамблями палаців, готелів, спа-центрів, косметологічних клінік, міжнародних шкіл…


На берегах озера розкинулися справжні альпійські пляжі. Виявляється, влітку озеро чудово підходить для купання, круїзів і занять водним спортом. На курортах різноманітні бари з живою музикою та дискотеки чергуються з поважними готелями й ресторанами.
А над усім цим мріють білосніжні гірські вершини — ніби частина іншого, суворого та не менш романтичного світу. Власне, специфіка краю полягає в тому, що на невеликій території зосереджені абсолютно різні світи, і кожен по-своєму чарує.
Насправді всього цього не окинеш одним поглядом. Аби пізнати Регіон Женевського озера, або озера Леман, знадобилася кількаденна подорож.

ЛОЗАННА. Столиця Гельвеції

Про саму Женеву ми вже розповідали і ще розповідатимемо. Але її називають «найнешвейцарськішим» містом Швейцарії. Наразі ж розповімо про «дуже швейцарський» франкомовний кантон Во, у якого є своя столиця, і теж іменита — Лозанна.
Це друге за розмірами місто на березі Женевського озе ра, неперевершене в своїй комбінації динамічного ритму життя й атмосфери справжнього світського курорту. Лозанна пишається своїм Старим містом і університетом. А без культури й спорту її просто неможливо уявити, адже вона є ще й центром міжнародного олімпійського руху. Із 1914 року тут облаштувався Міжнародний Олімпійський Комітет. Поруч зі штаб-квартирою МОК буяє чудовий Олімпійський парк і розповідає історію спорту Олімпійський музей.

Читайте также  Счастье в самом центре Европы


Серце міста — церква святого Франциска, яка вважається однією з найцікавіших пам’яток ранньої готики. Навколо зміїться лабіринт вузьких вуличок із численними магазинами. Єдине у Швейцарії метро дозволяє швидко й легко пересуватися горбистим містом.
А ще Лозанна — це легендарні готелі, в одному з яких мені пощастило зупинитися. Розкішний «Beau-Rivage Palace****** був збудований ще 1865 року. Тоді він змінив на краще не лише тутешній краєвид, а й долю місцевих рибалок, які відчули, що таке справжній відпочинковий бізнес. Відігравав він важливу роль і в житті «сильних світу цього» — таких як імператриця Єлизавета Австрійська, красуня Сісі, котра зупинялась у ньому і після замаху на неї відійшла тут у кращий світ. Його інтер’єри та сервіс гідні коронованих осіб. Як і кухня. З леманських дрібненьких окуньків для нас створили таку естетсько-гурманську страву… І жодної тобі кісточки!


Старовина у Лозанні часом проявляється в оригінальний спосіб. Мене особисто зацікавили написи «СН» повсюди — від вивісок на ресторанах до номерів машин. Розшифровуються вони як «Confederato Helvetica». Гельвети — це одне з кельтських племен, яке тут жило, а Гельвеція — назва римської провінції на території нинішнього кантону Во. Отака історія з географією.
 

МОНТРЕ. «Тут був Байрон»

У мальовничій затоці Женевського озера, в оточенні виноградників, «обличчям» до незворушних альпійських вершин розкинулося місто Монтре. Завдяки винятково м’якому сприятливому клімату його називають столицею «швейцарської Рив’єри». Пальми, пініїй кипариси — справжні символи Середземномор’я — можна побачити на набережній альпійського міста. Володимир Набоков, Одрі Хепберн, Фредді Меркурі й багато інших відомихлюдей планети жили чи продовжують жити в цьому винятковому місці.


Не можна не прогулятися по довгій квітковій набережній, що пролягла від Веве й Монтре до Шильонського замку. Багато подій, зокрема, Джазовий фестиваль у Монтре (відбудеться 5 липня), а також неосяжні можливості для екскурсій і відпочинку в передгір’ях Альп, зробили місто популярним для відпускників. Безліч будинків на набережній та у його центрі, побудованих у стилі Belle Epoque, створюють особливу атмосферу. Виразні ділові ноти в симфонію міста додає сучасний конгрес-центр.
Поруч із Монтре, на скелястому острівці біля узбережжя, оточений стародавніми мурами й баштами, височить Шильонський замок (IX ст.). Нам показали тюрму в його підвалах, найвідомі-шим в’язнем якої був гуманіст Франсуа Бонівар. Саме про нього написав лорд Байрон поему «В’язень Шильонського замку». Великий поет-романтик сам побував тут і… залишив автограф на стовпі, до якого був прикутий Бонівар. Вишкрябане на камені прізвище нині взяте під скло — це щоб поверх нього ніякий Вася не наніс свого «тут був». Стань Байроном, а потім уже розписуйся…
 

Читайте также  Город альпинистов

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *