Празький Град-це найбільший старовинний замок

 

Жоден турист не минає Празького Граду. Це найбільший старовинний замок у світі (570 метрів завдовжки і близько 130 завширшки). Тут на високому пагорбі над річкою Влтавою колись були резиденції королів Чехії та імператорів Священної Римської імперії, а нині розташована резиденція Президента Чеської Республіки.

 

 

Тут же знаходиться грандіозний собор святого Віта — найвідоміший храм країни. Пам’яток і красот у замку стільки, що обійти всі за годинну екскурсію і змальовувати в одному абзаці неможливо. Тому в цій розповіді можна було б зовсім промовчати про Празький Град як про «звичайний» туристичний об’єкт… Якби його теж ми не побачили зсередини.

 

 

Зрештою, словами розповідати про це складно — треба дивитися знімки, фільми, а ліпше поїхати і побачити всю ту пишноту на власні очі. Скажу лише про те, що нам вдалося побувати у резиденції президента, в розташованих у ній головних парадних залах країни, до яких звичайних екскурсантів пускають лише двічі на рік — у День звільнення від фашизму 8 травня та в День заснування Чеської Республіки 28 жовтня. Нам пощастило, адже знайомство з містом проходило під егідою муніципалітету Праги. Щоправда, пана президента ми цього разу не зустріли…

 

 

Президентські покої були осучаснені під час ґрунтовної реконструкції, проведеної тут у 1990-х роках. Багатющі старовинні інтер’єри практично всіх відомих європейських стилів архітектури набули нового полиску, зберігши велич віків.

 

 

Натомість Старий королівський палац виглядає вдалою спробою зберегти приміщення в усій автентичності, аж до монаршого побуту. Запам’ятались оздоблені кахлями печі й каміни, якими у давнину примудрялись опалювати величезні зали. Такі, наприклад, як Владиславська зала з химерним переплетінням ребер на готичному склепінні та зі «сходами вершників», якими у середньовіччі сюди спускалися на турніри лицарі на конях.

Читайте также  На повороті річки Влтави

 

Завершенням екскурсії стало спостереження за зміною караулу біля президентської резиденції — це свого роду спрощений варіант аналогічної процедури біля Букінгемського палацу в Лондоні. А далі були Золота вуличка з барвистими будиночками, де колись жили алхіміки, та розкішні королівські сади Празького Граду.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *