Старомєстська площа

Багато хто з тих, хто не бував у Празі, легко впізнають Старомєстську площу за унікальним астрономічним годинником «Орлой», розташованим на вежі ратуші. Це той, на якому рухаються фігурки дванадцяти апостолів, Смерті, Турка та інших персонажів. Коли куранти б’ють i починається цей стародавній ляльковий перформенс, перед храмом у будь-яку погоду збираеться велика юрба.

А чи багато хто бачив Старомєстську ратушу, або Муніципальний будинок,ізсередини? Повірте, воно того варте.На внутрішніх сходах paтуші ніщо не нагадує про вічне: ліфти, казенне оздоблення стін… Але вже на вході до офіційної частини починаються дива. Першим із них є дерев*яні двері з майстерним різьбленням та в червонокам’яному *окладі*. А далі перед гостями відриваються приміщення за приміщеннням із вишуканими та дорогими, хоча по-офіційному стриманими інтер’ерами.

В актовій зал paтуші іноземних журналістів привітав представник міської управи в мантіїї, з медаллю на ланцюгу. Тут знаходиться трон градоначальника, в якому за нагоди можна покрасуватися й туристу (звісно, за відсутності мера).

Головна зала ратуші прикрашена величезними живописними полотнами кінця XIX століття.Одне з них увійшло до підручників з icTopії — «Суд над Яном Гусом у Констанціі». Улітку 1415 року вождь повстанців поклався на слово Папи Римського, який гарантував йому безпеку, i приїхав до Констанци, де від нього вимагали відректися від «єретичного вчення».


Як відомо, йому просто не було від чого відрікатися… Навпроти непохитного Гуса — картина «Обрання чеського Їржи з Подебрад у 1458 році», що зображує покликання на королівський трон «збирача чеських земель». Короля Їржи можна зустріти й в іншій залі у вигляді скульптурного погруддя.

А ось за цією залою нас чекав сюрприз — саме тут розташована частина славетних курантів «Орлой»! Можна піднятися невеличкими сходами i на відстані витягнутої руки за скляними дверима побачити дерев’яних апостолів. Правда, тільки вище пояса, бо ніг немає — усе одно знадвору їх не видно…
 

Читайте также  Карловы вары

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *