Стрункі дерева ніби злітають до неба

 

Тасманія дуже мальовнича завдяки горам, долинам і численним річкам. Адже дощів тут випадає більше, ніж будь-де в Австралії. Це, зокрема, відрізняє острів від континенту, який вважають найпосушливішим у світі. Велика кількість вологи дає змогу вирощувати і пшеницю, і виноград, і хміль, який Тасманія експортує. Якісний хміль — основа доброго пива. Ми скуштували тасманійський «бурштиновий напій» — справді смачно.

 

 

Маленьке містечко Норфолк,  — типовий приклад «залюднення» Тасманії. Черги з охочих переселитися на острів не спостерігалося, тож усім новоприбульцям надавалася велика ділянка землі. А ті, хто вже мав наділ до переїзду, отримували учетверо більший. Завдяки цьому поволі населення Тасманії зростало.

 

 

Нині всі приватні будинки Норфолка — у квітах і з незмінними смарагдово-зеленими газонами. Нікому й на думку не спадає вирощувати біля дому картоплю чи моркву…

Ліси Тасманії вражають височенними евкаліптами, які становлять їхню основу. За висотою вони — другі у світі після американських секвой. Стрункі дерева ніби злітають до неба, скеровані невидимою могутньою силою.

 

 

Яскраві промені сонця насичують ліс світлом, і він виглядає легким, прозорим. Підліском, замість звичних нам кущів, є гігантські деревоподібні папороті заввишки 3—4 метри. Цей дощовий ліс просто незрівнянний за красою восени (у квітні), коли буки вдягають своє жовто-червоне вбрання.

 

В парку шумлять водоспади, він геть увесь пронизаний річками і струмками. Саме на одній з водойм і відбулась чи не найемоцініша зустріч в Австралії.  Маємо шанси зустріти качкодзьоба. Шанси примарні, адже, по-перше, це рідкісні тварини, занесені у всі можливі Червоні книги, а по-друге, вони полюють у сутінках та вночі, тому зустріч із тасманійською химерою — велика удача.

Читайте также  Самый маленький и загадочный континент

 

 

Ця диво-істота — суміш ссавця, плазуна і птаха. Вона відкладає яйця і має дзьоб. Отруйна, як змія, завдяки шипам на кінцівках. Вигодовує своїх дітей молоком, хоча ті не смокчуть, а злизують його з шерсті. Як і єхидна (ще один австралійський унікум), качкодзьоб є найдавнішим ссавцем на Землі.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *