Топ-10 гірськолижних курортів — за інтересами (Частина 1)

Гірськолижний світ доволі широкий, і за вершинами гір тут складно зорієнтуватися. Кожен шукає на сніжних схилах щось своє. Тому пропонуємо світовий рейтинг курортів для різних категорій туристів. Навіть для тих, котрі поки що належать до касти лижників.

                          Найранішний Зольден (Австрія)

Сезон: кінець жовтня- травень (на льодовиках- цілорічно).
Висоти: 1350-3250 м.
Траси: усі рівні складності (загалом 150 км).
Підйомники: 34 (68000 осіб за годину).
Розташування: 1 година від аеропорту Інсбрука.
Офіційний сайт: solden.com

Вершини репону увінчані панорамними оглядовими майданчиками суперсучасного дизайну.  До них прокладені найпрогресивніші канатні дороги.  Сенсаційно популярним е фантастичний поміст на пiкy Тифенбахкогль.  Він тримаеться на двох сталевих канатах i на 25 метрів виступае над пpipвою, даючи змогу «наблизити» до себе вершину Вільдшпітце (3774 м).  Два льодовики сполучаються між собою найвищим у Європі лижним тунелем на висоті 3000 метрів над рівнем моря.  Така coбi льодовикова труба завдовжки 170 метрів, крізь яку легко i просто може проїхати ратрак.  Гірські траси курорту мають, cкopiшe, положистий характер, єдиний виняток — ділянка етапу Кубка світу, на якому найкращі гірськолижниці та гірськолижники щороку зустрічаються на відкритті зимового сезону. Ну, а для наймолодших i найгарячіших (хоча б у душі) неподалік від льодовиків е «ескімоське село». На висоті 1 2700 метрів розташовані невеличкі іглу — хатини з льодяних «цеглин», бар та ресторан 3i снігу. Особливо полюбляють крижану романтику закоханi парочки.

                              Аристократам Санкт -Мориц (Швейцарія)

Сезон: листопад — квітень
Висоти: 1800-3300 м.
Траси: 88 (загалом 350 км). Найдовша — 10 км.
Підйомники: 60 (65000 осіб за годину)
Розташування: 200 км від аеропорту Цюриха.
Офіційний сайт: www.stmoritz.ch

Цей курорт часто називають «вершиною світу», але висота околишніх rip тут нi при чому. Йдеться про високий клас абсолютно в усьому: в гірських панорамах, в обслуговуванні трас, у piвнi готелів i ресторантв… Гірськолижна зона Санкт-Мориц — Енгадина визнаеться найрозкшнішною, найдорожчою i однією з найкращих у свті. Tyтeшні ціни відлякують багатьох. Натомість багатьох інших вабить можливicть опинитись у своєрідному гірськолижному клубі багатих i славетних.

Читайте также  Легендарные события, происходившие под дубом

 Санкт-Мориц розташований у гірській котловині з універсальним кліматом, на висоті11800 метрів. Сонце тут світить 322 дні на piк — більше, ніж будь-де у Швейцарії. Престижний курорт заснували ще 1864 року. Це єдине в країні місце, де відбувались Опімпійські ігри, при, причому двічі — 1928 i 1948 років. Чемпіонат світу з гірських лиж у Санкт-Мориц! пройшло чотири, останній — 2003 року.

Perioн підходить переважно для лижників середнього piвння майстерностті Більшість трас — «червоні», які могли б відноситися й до категорії «синіх», легких. Один iз найкращих спусків називаеться «Hahnensee» i вважаеться «чорним», хоча за реальною складкістстю Mir би бути й «червоним».

Представники світового бомонду приїжджають сюди ще й пограти у поло на снiry, поспостерігати за кінними перегонами «White Turf» на замерзлому озepi, стати глядачами етапів Кубка світу i чемпioнaтiв світу з лижних дисциплін, відвідати численні музичні фестивалі На кypopтi — 77 ресторанів (37 на схилах), 12 бapiв, 5 дискоклубів, е казино i багато 4-та 5-зіркових готелів.

                              Найдешевше з найкращого Бансько (Болгарія)

Сезон: середина грудня-середина квітня.
Висоти: 930-2560 м.
Траси: всі рівні складності (загалом 65 км).
Підйомники: 36 (21000 осіб за годину).
Розташування: 160 км від Софії.
Офіційний сайт: www.banskoski.com

Cвiтові експерти визначали найдешевший гірськолижний курорт, виходячи iз  цін на скі-паси (лижні абонементи), проживания, харчування i прокат обладнання.  Але не все так просто, інакше б у їхньому рейтингу nepeмiг курорт, де на гору підіймаються пішки, а зїжджають на лижах якоїнебудь «прославлено!» радянсько! марки.

За даними сезону 2011—2012 рогав, болгарський курорт  Бансько дорожчий від найближчого конкурента (а це румунська Пояна-Брашов) лише на 5 доларів, зате мае значний відрив від нього за спектром можливостей i рівне

Читайте также  Очарование австрийской воды

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *