Хорватія-країна гарного відпочинку

Відпочинок на яхті явно недооцінений українськими туристами. За статистикою, в Хорватії йому віддають перевагу лише 4 відсотки гостей з СНД. Чомусь вважається, що це складно, недостатньо комфортно і потребує особистого мореплавного досвіду. Хорватська туріндустрія повністю спростовує такі стереотипи. Заради яхтових круїзів сюди їдуть не лише з усієї Європи, а й з-за океанів!


Береговий «Антураж»

Для справдження своєї «морської мрії» ми обрали один із двох круїзних регіонів Хорватії — Далмацію, тобто південну частину узбережжя країни. Бо є ще північна — Істрія та Кварнер. Обидві популярні серед яхтсменів-про-фесіоналів і звичайних «вітрильних» туристів. У спільну подорож нас люб’язно запросила круїзна компанія «Katarina Line».


Отже, зустріла нас перлина Південної Далмації, най-гарніше і найзбереженіше місто Хорватії — Дубровник. О, ми вже мали щастя колись тут побувати, знову із задоволенням пройдемося мурами форту (по них пролягає відомий променад) і ренесансними вуличками, на яких час від часу погляд вихоплює цікавих кам’яних чи живих персонажів. Але це завтра. Поки що, задовольнившись загальним образом давно уподобаного міста, вирушили на ночівлю до вілли «Антураж» під Дубровником, у містечку Мліні. Чудове місце для тих, хто полюбляє спокійний відпочинок, домашню атмосферу і смачну кухню «з хорватським акцентом». Уранці, після сніданку, «на десерт» нам влаштували оглядини комплексу, що має 6 апартаментів і 6 номерів, кожен — із власного привабливою назвою: «Рожевий фламінго», «Морська синява», «Дика полуниця», «Манго-танго»… Море хлюпоче відразу за сосновим парком.
А обідали вже на яхті. Ночували на ній же, в порту Дубровника, що добре адаптувало до подальшої морської романтики й не напружувало в сенсі гойдання на хвилях. Як з’ясувалося, всі ночі яхта проводить саме так, на стоянках у портах, бо це комфортніше для пасажирів.

На борту

Читайте также  Красоты Адриатики! Королевский отдых!

У Хорватії вибір вітрильників піднайм дуже широкий — від маломірних суденець на кілька осіб до 40-мет-рових турецьких гулет. «Katarina Line» пропонує круїзні яхти чотирьох категорій. Наша належала до категорії «А+»

Корчула
Наступний великий острів на маршруті мав дещо іншу атмосферу, ніж Млет. Якщо там домінувала тема природи, то тут вражала передусім історична аура. Корчула — теж один із найгар-ніших островів Хорватії, має глибокі затоки та бухти, чудові соснові ліси. Але насамперед він відомий Старим містом Корчула, занесеним до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, а також тим, що є батьківщиною легендарного італійського мореплавця Марко Поло. Дім мандрівника розташований поруч із кафедральним собором. Місто оточене фортечними мурами на зразок дубровницьких — воно справді колись належало до Республіки Дубровник. Чудово збереглися майже всі башти: «Південні ворота», чотирикутні башти «Морські ворота», Княжа башта, башти Бокар, Усіх святих, Закернян — усі збудовані в XV столітті. А в порту ми бачили кілька вітрильників XVIII— XIX століть, які досі на ллаву й успішно катають туристів.

Шчедро і «хварно»

На острівці із символічною назвою Шчедро чекало щедре хорватське сонце, купання в щедрій на свіжість смарагдовій бухті та не менш щедрий обід. Класика адріатичних яхт-круїзів!


Після розслаблення черговим об’єктом для екскурсій став Хвар — найдовший острів Хорватії (68 кілометрів) і один із найродючіших, чим завдячує численним прохолодним джерелам. Схили його пагорбів поросли хвойними лісами, обсаджені виноградниками, плантаціями оливи, плодових дерев і полями лаванди.
А ще це найсонячніший острів країни — небо тут залишається безхмарним 2718 годин на рік. Мальовничі бухти, історичні містечка і м’який клімат роблять Хвар одним із найкращих місць для спокійного відпочинку в Хорватії. А в однойменній столиці острова життя не завмирає ні вдень, ні вночі.

Читайте также  Запах хвои и луговых трав буквально наполняет вас силой


Берег вина

Знову беремо курс на континент. Хоча все умовно: півострів Пелешац — такий же довгий, як і острів Хвар, — відрізняється лише вузьким перешийком, що сполучає з «великою землею».
Заходимо в малесеньке, навіть за хорватськими мірками, поселення Трстеник. Маючи лише сто з гаком мешканців, воно славиться своїм чудовим вином «Дингач». Його ми із задоволенням дегустуємо і купуємо на дорогу.


Вечір завдався, ніч минула спокійно…
Елафіти
Удосвіта взяли зворотний курс на Дубровник. Шлях лежав через Елафітові острови. Три більші з них (хоча насправді невеличкі) — Шпан, Лопуд і Колочеп, а також зовсім маленькі низкою тягнуться до далматинської столиці. На одному з гостинних пагорбів земної тверді серед моря ми випробували власними ногами м’якість пляжного піску. Піщані пляжі у Хорватії — рідкість. Казкові краєвиди — ні, але щоразу приносять нову насолоду.

Дубровник і морська слава

Останній нічний прихисток ми мали в гавані самої столиці краю. А вдень поринули у вир вуличок і черепичних дахів! Кожен камінь у Старому місті — це пам’ятка давньої архітектури або культурно-історичної спадщини. Нікого не залишать байдужими мури і башти фортів Мінчета, Ревелін і Ловр’єнац. Головна вулиця Страдун, княжий палац і палац Спонца, кафедральний собор, церква святого Влаха, домініканський і францисканський монастирі, фонтан-водойма «Онофріо» — усе це не просто зразки старої заворожливої архітектури. Споруди і деталі малюють нам картинки з давнього життя.  Завжди є за що зачепитися оку — то тут, то там видно острівці, маяки, яхти…


Може, на круїзній яхті менше свободи, ніж на двомісній, бо зупинок «тама і здеся» немає, але тут точно більше комфорту. Що ж до «Katarina Line», то замість свободи пересування компанія пропонує свободу вибору — півтора десятка круїзних програм на всі смаки.

Читайте также  Летний отдых на хорватских островах.

Супутники

Одним із плюсів подорожі на яхті, на противагу круїзним лайнерам , є можливість подорожувати тісною компанією в домашній атмосфері. Ми компанії не привезли, зате дружнього спілкування мали вдосталь. Насамперед — із представниками різних країн, у тому числі дуже далеких: у подорожі брали участь австралійці, новозеландці, американці, німці… Були і двоє хорватських дівчат з півострова Істрія, які вирішили подивитись інші заповідники та міста своєї країни. Попри те, що супутники виявились дуже різними людьми, всі ми почувалися на одній хвилі морської романтики.

Млет

Перший острів на маршруті — Млет з однойменним національним парком. Ще до висадки ми отримали чудові враження від нього й зафіксували ще одну перевагу відпочинку на яхті — можливість бачити чарівні хорватські містечка з іншої точки зору. Після морської подорожі потрапляєш до них суходолом — і раптом починаєш усвідомлювати, що ти тут не споглядальник, а об’єкт споглядання… для тих, хто в морі.
При цьому ніхто не забирає можливості бачити все, стоячи на твердій землі, ба навіть дуже зблизька. На Млеті ми оглянули два солоні озера — Велике (і глибоке, 46 метрів завглибшки) та Мале (29 метрів). Посеред Великого озера є острівець Святої Марії (острів на острові, браво!), весь зайнятий бенедиктинським монастирем XI століття.


Гідів тут і надалі забезпечувала нам компанія «Katarina Line».
Млет має унікальну екосистему, яка, втім, ще у середньовіччі набула двох рис. Перша пов’язана з прокладенням каналу, яким монахи сполучили Велике озеро з морем, тож воно разом із сусідньою водоймою засолилося. А крім того, для боротьби зі зміями сюди завезли ман-густів, які заразом скоротили й чисельність місцевих птахів.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *